ПОЧЕТНА / ХРОНИКА (СТРАНА 9)

ХРОНИКА

Изгоре мерцедес во Кравари

На 16.12.2016 година во 04.40 часот во СВР Битола, С.Т. (40) од с.Кравари, битолско, било пријавено дека во дворот од неговата куќа, каде било паркирано ПМВ „Мерцедес Е280“ со битолски регистарски ознаки, негова сопственост, настанал пожар од кој возилото целосно изгорело. Во извршениот разговор со пријавителот било утврдено дека околу …

ПОВЕЌЕ

Притвор и кривична пријава за „убиство во обид“ за охриѓанецот Н.Т

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Т. (52) од Охрид поради постоење основи на сомнение за кривични дела „убиство во обид“, „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“ и „предизвикување општа опасност“, а судија во претходна постапка му одреди 30 дневен притвор. Поднесена е кривична пријава и …

ПОВЕЌЕ

ДЕСЕТ СООБРАЌАЈКИ ВЧЕРА ВО СКОПЈЕ

Десет лица се здобиле со полесни телесни повреди во шест од вкупно 10 евидентирани сообраќајни несреќи во изминатото деноноќие во Скопје. Во четири сообраќајки е причинета материјална штета. Сообраќајната полиција открила и санкционирала двајца возачи кои поминале на црвено светло на семафор, четворица возачи го управувале возилото без возачка дозвола, …

ПОВЕЌЕ