ПОЧЕТНА / СПОРТ / ФУДБАЛ (СТРАНА 21)

ФУДБАЛ

ЛШ: ПСЖ – БАРСЕЛОНА И БАЕРН – АРСЕНАЛ НАЈИНТЕРЕСНИ ДВОЈКИ ВО 1/8 ФИНАЛЕТО

Во седиштето на УЕФА во Нион беа извлечени 1/8 финалните парови во фудбалската Лига на шампиони.Најинтересно се очекува да биде на мечевите ПСЖ – Барселона и Баерн Минхен – Арсенал. Во останатите двојки ќе се сретнат: Манчестер С. – Монако, Реал М. – Наполи, Бенфика – Борусија Дортмунд, Порто – …

ПОВЕЌЕ

ЕЛ: ЈУНАЈТЕД ПРОТИВ СЕНТ ЕТЈЕН, ВИЛЈАРЕАЛ НА ДУЕЛ СО РОМА

Познати се двојките за 1/16 финалето во Европа лигата, Мурињо и Јунајтед за противник го добија Сент Етјен , Вилјареал се среќава со Рома, неизвесност ке има и на натпреварот Борусија Менхенгладбах и Фиорентина. Лига Европа двојки, 16-финале: Атлетик Билбао – АПОЕЛ Легија – Ајакс Андерлехт – Зенит Астра – …

ПОВЕЌЕ

ДЕРБИТО ВО ЛИГА 1 ЗАВРШИ БЕЗ ПОБЕДНИК

Дерби дуелот од 17.коло од француската Лига 1 што синоќа се одрига меѓу ПСЖ и Ница заврши без победник 2:2 со што Ница го задржа првото место на табелата. Ница по првиот дел водеше со головите на Вилон Сиприен во 32 минута и на Алесане Плеа во 45+2 минута. Единсон …

ПОВЕЌЕ