ПОЧЕТНА / ЗАБАВА

ЗАБАВА

Тарантино би можел да режира филм од „Star Trek“ франшизата

Квентин Тарантино изрази желба да режира еден од филмовите од популарната филмска франшиза „Star Trek“. Американскиот режисер веќе контактирал неколку луѓе со цел да се вклучи во проектот. Тој веќе го контактирал Џеј Џеј Абрамс, кој е продуцент на франшизата, и му предложил идеја за филм. Квентин Тарантино има конкретна …

ПОВЕЌЕ

Ѕвездите на „Stranger Things“ ќе добијат големи покачувања за третата сезона

Серијата на Netflix, „Stranger Things“ стана голем хит кај целата публика, и не е изненадувачки тоа што пред неколку дена беше обновена за трета сезона. Но, актерите кои пред серијата беа комплетни анонимуси, сега имаат многу поголема вредност во актерската индустрија. The Hollywood Reporter известува дека младите ѕвезди од „Stranger …

ПОВЕЌЕ

Паузирано снимањето на филмот за Queen, режисерот доби отказ

Снимањето на биографскиот филм за Фреди Меркјури и групата Queen беше паузирано откако режисерот Брајан Сингер не се појави на сетот. BBC пренесува дека Брајан Сингер бил отпуштен поради несериозниот пристап према работата и поради постојаните тензии кои биле предизвикувани за време на снимањето. Брајан Сингер, најдобро познат по неговиот …

ПОВЕЌЕ

Ријана доби улица во родниот Барбадос

Познатата пејачка Ријана беше специјална гостинка на Барбадос, нејзиниот роден остров, кога минатиот четврток се славеше Денот на независноста. Таа беше специјална гостинка на церемонијата во тамошниот градот Сент Мишел. Претставници на владата на Барбадос една од главните улици ја нарекле токму по својата најголема и најпопуларна ѕвезда – така …

ПОВЕЌЕ

Робин Рајт ја презема главната улога во „Куќа од карти“

Ликот на Робин Рајт, Клер Андервуд, ќе биде во фокусот на последната, шеста сезона од хит-серијата „Куќа од карти“, чие снимање ќе почне во почетокот на наредната година. Ова го објави Тед Сарандос, шефот на програмата на „Нетфликс“, кој откри и дека последната сезона ќе има само осум епизоди, место …

ПОВЕЌЕ

Почина славниот руски баритон Дмитриј Хворостовски

Познатиот руски оперски пејач Дмитри Хворостовски почина на 56 години по долга битка со тумор на мозокот. Славниот баритон починал „спокојно и опкружен со семејството“ во Лондон. „Топлината на неговиот глас секогаш нека биде со нас“, стои во сооштението за неговата смрт. Хворостовски во 2015 година соопшти дека му е …

ПОВЕЌЕ

Луис Фонси има нова песна, дали ќе биде поголем хит од „Despacito“?

Откако годинава постигна историски успех, владееше со сите најзначајни светски топ-листи цели 11 месеци и рушеше рекорди во продожба, стримување и прегледи на YouTube, Луис Фонси е подготвен за „уште една рунда“. Излезе долго очекуваниот сингл и спот за „Echame La Culpa“, дует со светската суперѕвезда Деми Ловато која пее …

ПОВЕЌЕ

Пинк со видео запис за „Beautiful trauma“

Една од последните песни на Пинк „Beautiful trauma“ вчера доби своj видео запис. Пинк во дел од видео записот ја презема улогата на мажот во семејството, а покрај неа можеме да го видиме и познатиот холивудски актер Ченинг Тејтум. Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВЕЌЕ

Лондонските автобуси возат на гориво од кафе

Двокатните автобуси во Лондонд од вчера возат на ново биодизел гориво произведено од кафе. Лондонските власти сметаат дека употребата на новото биогориво ќе придонесе за намалување на загадувањето во Лондон за 50 проценти. Британската компанија Баобин која е производител на БИ-20 соопшти дека има произведено доволно гориво за автобусите за …

ПОВЕЌЕ

Бијонсе е прогласена за најплатена пејачка за 2017 година

Изминатите две години Тејлор Свифт беше прва на листата на најплатени пејачки. Оваа година ја замени поп дивата Бијонсе, која во 2017 година заработила 105 милиони долари. Американската пејачка Бијонсе минатата година го објави долго очекуваниот албум „Lemonade“, за потоа да следи светска турнеја. Иако поради бременоста мораше да му …

ПОВЕЌЕ