ПОЧЕТНА / ХРОНИКА / Четиринаесетгодишно девојче избегало со вонбрачен партнер

Четиринаесетгодишно девојче избегало со вонбрачен партнер

Синоќа во 19.30 часот во полициската станица во Прилеп, А.Ј. пријавил дека неговата 14-годишна ќерка околу 16 часот избегала од дома и отишла вонбрачно да живее со лице од Прилеп. Полициски службеници отишле да ја проверат посочената адреса, но девојчето не било пронајдено.

Се преземаат мерки за да се пронајде малолетничката, соопштија од МВР.

Може да ве интересира

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар – Кичево

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *