ПОЧЕТНА / ХРОНИКА / Украден лап топ и 373.000 денари од куќа во Прилеп

Украден лап топ и 373.000 денари од куќа во Прилеп

Непознат сторител синоќа во куќата на Р.М. (65) на ул.„Тале Христов“ во Прилеп извршил тешка кражба со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 400.000 денари. Кражбата ја извршил во период од 18:45 до 00:30 часот.

МВР информира дека сторителот го скршил цилиндарот од бравата од влезната дрвена врата од куќата, влегол внатре и одзел еден лап топ компјутер и 373.000 денари по што го напуштил местото на настанот. Увид извршила увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Може да ве интересира

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар – Кичево

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *