ПОЧЕТНА / СПОРТ / Роналадињо во пензија во 2018 година

Роналадињо во пензија во 2018 година

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо на прес-конференција соопшти дека официјално ќе се повлече од фудбалот во 2018 година.

Бразилецот е две години без клуб, а последна станица му беше Флуминенсе, каде настапуваше само три месеци.

Бразилскиот ас зад себе има блескава кариера, а најголемата слава ја стекна во шпанската Барселона. Покрај каталонскиот гигант, тој играше за Гремио, ПСЖ, Милан, Фламенго, Атлетико МГ, Керетао и Флуминенсе.

Моментално, тој е фудбласки амбасадор на Барселона.

Може да ве интересира

ЕХФ со божиќно изненадување за фановите

Европската ракометна федерација (ЕХФ) најави големо изненадување во пресрет на празничниот период. Истото се однесува …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *