ПОЧЕТНА / СПОРТ / РАКОМЕТ / Раул Гонзалес го објави списокот од 28 играчи за ЕП во Хрватска

Раул Гонзалес го објави списокот од 28 играчи за ЕП во Хрватска

Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација, Раул Гонзалез објави список од 28 ракометари за претстојното Европско првенство кое во јануари ќе се одржи во Хрватска.

ПОШИРОК СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ ЗА ЕП ХРВАТСКА 2018:
Голмани: Борко Ристовски, Никола Митревски, Златко Даскаловски, Јане Цветковски, Мартин Томовски

Бекови: Кирил Лазаров, Филип Миркуловски, Филип Талески, Немања Прибак, Филип Лазаров, Филип Кузмановски, Аце Јоновски, Велко Марковски, Горан Крстевски, Марко Нелоски, Мартин Велковски, Дарко Димитриевски, Марио Танкоски, Стефан Дрогришки, Мартин Манасков, Мартин Серафимов,

Крила: Дејан Манасков, Гоце Георгиевски, Гоце Ојлески, Мартин Поповски

Пикери: Стојанче Стоилов, Жарко Пешевски, Никола Маркоски.

Македонија на стартот (13 јануари) ќе игра против Словенија, во нашата група уште се Црна Гора (15 јануари) и Германија (17 јануари). Групната фаза ја играме во Арена Загреб, а доколку обезбедиме место во следната фаза се селиме во Вараждин.

Може да ве интересира

Голден Стејт најмалку три седмици без Стеф Кари

Стеф Кари ќе паузира најмалку три седмици од кошаркарските терени по повредата што кошаркарот на …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *