ПОЧЕТНА / НАЈНОВИ ВЕСТИ / ВЕСТИ / Пожар во механичарска работилница во Прилеп, едно лице го загуби животот

Пожар во механичарска работилница во Прилеп, едно лице го загуби животот

Шеесет и пет годишниот Ѓ.А. од Прилеп го загуби животот откако вчера околу 13:50 часот избувнал пожар во автомобил во механичарска работилница во Прилеп.

Од полицијата информираат дека додека Ѓ.А. поправал автомобил „Сеат Толедо“ од непознати причини избувнал пожар во возилото, по што мажот се обидел да го изгаси, но паднал во безсознание.

Ѓ.А. бил пренесен во прилепската болница каде била констатирана смрт, а полициски екипи извршиле увид на местото.

 

Може да ве интересира

Одложена амандманската расправа за законот за јазиците

Комисијата за европски прашања на која требаше да почне амандманската расправа за Предлог законот за …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *