ПОЧЕТНА / НАЈНОВИ ВЕСТИ / ВЕСТИ / Пожарите стигнаа до Лос Анџелес

Пожарите стигнаа до Лос Анџелес

Пожарите кои со денови беснеат низ Јужна Калифорнија стигнаа и до Лос Анџелес, а во најголема опасност е елитната населба Бел Ер. Огнот веќе уништи неколку куќи во оваа ексклузивна област, каде што брзо зафати површина од 60 хектари.

Ова е најголемата ерупција на пожари во историјата на Калифорнија, а пожарникарските служби за првпат досега прогласија виолетова тревога, што е највисок степен на опасност.

Може да ве интересира

ЕУ не ја одобрува одлуката на САД за Ерусалим

Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини ја поздрави историската посета на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *