ПОЧЕТНА / ХРОНИКА / Ограбено 12-годишно момче во Битола

Ограбено 12-годишно момче во Битола

Вчеравечер околу 20.30 часот на ул. „Широк Сокак” во Битола четири непознати лица извршиле разбојништво над 12-годишно момче.

Додека оштетениот бил со свое другарче, ги пресретнале непознатите лица, едното од нив го фатило за врат и му го одзело мобилниот телефон, по што побегнале во непознат правец.

Полициајта презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Може да ве интересира

Син го спасил неподвижниот татко од опожарената куќа

Семејна драма се случувала вчера околу 12,30 часот во Прилеп на улицата Бистра Планина. Син …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *