ПОЧЕТНА / ЗАБАВА / ОВА ЌЕ ВЕ СПАСИ ОД БОЛКАТА АКО ВЕ КАСНЕ ОСА, ПЧЕЛА ИЛИ СТРШЛЕН

ОВА ЌЕ ВЕ СПАСИ ОД БОЛКАТА АКО ВЕ КАСНЕ ОСА, ПЧЕЛА ИЛИ СТРШЛЕН

Овој совет го сподели пчелар, кој долги години одгледува пчели и тврди дека ова е најдоброто решение против болката и отокот.

Земете алкохол или аспирин и едноставно само навлажнете и тријте на местото на убодот. Ова правете го од прилика една минута. Убодот многу брзо ќе биде минато.

Може да ве интересира

Нов трејлер за „Војна на ѕвездите: Последниот џедај“

„Лукасфилм“ и „Дизни“ ги израдуваа обожавателите на „Војна на ѕвездите“ со нов трејлер за осмата …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *