ПОЧЕТНА / НАЈНОВИ ВЕСТИ / ВЕСТИ / МАКЕДОНИЈА / Нормализиран сообраќајот на „Меџитлија“

Нормализиран сообраќајот на „Меџитлија“

Сообраќајот на граничниот премин Меџитлија на границата кон Грција од утрово е нормализиран.

Сообраќајот беше во прекин поради штајк на грчките царински служби од вчера од 6:30 часот. Во овој период се пропушаа само пешаци.

Може да ве интересира

Вељаноски: Не се почитуваат Уставот и Деловникот

Актуелниот пратеник и поранешен претседател на Собранието, Трајко Вељаноски со отворено писмо до народните избраници, …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *