ПОЧЕТНА / ЗАБАВА / Нов трејлер за „Војна на ѕвездите: Последниот џедај“

Нов трејлер за „Војна на ѕвездите: Последниот џедај“

„Лукасфилм“ и „Дизни“ ги израдуваа обожавателите на „Војна на ѕвездите“ со нов трејлер за осмата епизода.

Насловот на осмата епизода е „Последниот џедај“, а воедно ова е и последниот филм од франшизата кој го сними Кери Фишер во улогата на принцезата, односно генералот Леа.

Може да ве интересира

Нов албум на Мерилин Менсон

Две години по објавувањето на албумот „The Pale Emperor“ Мерилин Менсон го промовира новиот албум …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *