ПОЧЕТНА / ЗАБАВА / Нов албум на Мерилин Менсон

Нов албум на Мерилин Менсон

Две години по објавувањето на албумот „The Pale Emperor“ Мерилин Менсон го промовира новиот албум „Heaven Upside Down“.

Менсон на новиот албум обработува многу теми – насилство, секс, политика, но и романтика. Во песната „KILL4ME“ Менсон бара од своите фанови брутално да му се заколнат на верност.

Бендот кој работеше на новиот албум „Heaven Upside Down“ е составен од композиторот на филмска музија Тајлер Бејтс кој свирии гитара и клавијатури, потоа поранешниот тапанар на „The Dillinger Escape Plan“ Гил Шарон, како и басистот Твиги Рамирез кој свиреше и на претходниот албум на Менсон.

За продукцијата, микс и мастер на албумот беше задолжен Бејтс, а текстовите на песните ги напиша Менсон.

За време на снимањето на десеттиот студиски албум почина таткото на Менсон, Хју Ворнер. Последната песна од албумот „Saturnalia“ е посветена на Ворнер.

Менсон е повреден откако врз него падна дел од метална конструкција за време на концертот во Њујорк, поради што тој ги одложи концертите.

Може да ве интересира

Ријана доби улица во родниот Барбадос

Познатата пејачка Ријана беше специјална гостинка на Барбадос, нејзиниот роден остров, кога минатиот четврток се …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *