ПОЧЕТНА / ЗАБАВА / Најскап чипс од компири на светот!

Најскап чипс од компири на светот!

Шведската пиварница St. Erik’s во својата понуда има пет пачиња чипс од компир по цена од 56 долари, а создадени се со цел, совршено се вклопат со нивното извонредно пиво кое го произведуваат.
Секој чипс е деликатно изработен од рацете на талентираниот шеф кој е дел на шведскиот национален кулинарски тим. Идејата е да се постигне рамнотежа помеѓу сосотојките кои совршено се вклопуваат со пивото St. Erik’s India Pale Ale. Во пиварницата велат дека им недостасувале одредени грицки, која би биле достојни на нивното премиум пиво, така да вложиле многу труд за да го произведат најексклузивниот чипс на светот.
Состојките на чипсот вклучуваат матцутаке, една од најпосакуваните светски видови на печурки и посебна тартуфна алга од ладните води на Фарските острови.

Може да ве интересира

Ријана доби улица во родниот Барбадос

Познатата пејачка Ријана беше специјална гостинка на Барбадос, нејзиниот роден остров, кога минатиот четврток се …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *