ПОЧЕТНА / ЗАБАВА / Најпопуларната боја за коса за летово

Најпопуларната боја за коса за летово

Розовата боја во последната година достигна нова димензија, во модата, светото на ентериерите и кај спортските патики, сега ја има и во косата. Но наместо дречливо розовата или косата обоена во нијанса на јагода, пастелно или златно розовата, нов тренд е „шампањ розовата“, по сугестија на Сафира Драјвер од лондонскиот салон Bleach London. Бојата не е многу нападна, лесно се прелева со прамени во друг колорит, и е идеална за оние кои претпочитаат коса обоена во невообичаена боја, но не премногу дречлива и интензивна нијанса.

Може да ве интересира

Ријана доби улица во родниот Барбадос

Познатата пејачка Ријана беше специјална гостинка на Барбадос, нејзиниот роден остров, кога минатиот четврток се …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *