ПОЧЕТНА / НАЈНОВИ ВЕСТИ / ВЕСТИ / МАКЕДОНИЈА / Метео: Од понеделник пониски температури

Метео: Од понеделник пониски температури

Сончевото и топло време во Македонија со мала облачност и со висока дневна температура продолжува  утре како и во текот на викендот. Максималната температура во текот на утрешниот ден ќе достигне до 28, а во сабота до 29 степени.

Од понеделник следува период на облачно време со врнежи од дожд и пониски температури за околу десетина степени.

Може да ве интересира

Вељаноски: Не се почитуваат Уставот и Деловникот

Актуелниот пратеник и поранешен претседател на Собранието, Трајко Вељаноски со отворено писмо до народните избраници, …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *