ПОЧЕТНА / СПОРТ / Македонските фудбалери до 17 години во група со Шпанија за следниот квалификациски циклус

Македонските фудбалери до 17 години во група со Шпанија за следниот квалификациски циклус

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 17 години ги доби своите противници за следниот квалификациски циклус за сезоната 2018/2019 година.

Нашите надежи ќе бидат во групата 4 заедно со репрезентациите на Шпанија, Израел и Фарските Острови. Организаторот на групата дополнително ќе биде одреден.

Пласман во елитните квалификации за ЕП во 2019 година ќе обезбедат најдобрите две репрезентации од секоја група, плус четирите најдобри третопласирани селекции.

Може да ве интересира

Голден Стејт најмалку три седмици без Стеф Кари

Стеф Кари ќе паузира најмалку три седмици од кошаркарските терени по повредата што кошаркарот на …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *