ПОЧЕТНА / СПОРТ / ЛШ: Второ коло во Е-Х половината, Дортмунд го пречекува Реал

ЛШ: Второ коло во Е-Х половината, Дортмунд го пречекува Реал

Вечерва во Лигата на шампионите се играат средбите од Е-Х половината, второ коло во кое дербито се игра во Дортмунд, екипата на Борусија го пречекува Реал Мадрид .

Ова е натпревар од „Х“ групата во која уште се среќаваат, АПОЕЛ и Тотенхем. Дортмунд во првото кол озагуби од Тотенхем  и нема право на грешка против „кралевите“.

Во групата „Е“ се играат средбите , Севилја -Марибор  и Спартак Москва  – Ливерпул, во конкуренцијата „Ф“ се среќаваат Манчестр Сити и Шахтјор   и  Наполи – Феенорд . Во групата „Г“ вечерва Бешикташ го пречекува Лајпциг додека Монако за противник го има Порто. Сите средби се играат од 20-45 часот.

Може да ве интересира

Голден Стејт најмалку три седмици без Стеф Кари

Стеф Кари ќе паузира најмалку три седмици од кошаркарските терени по повредата што кошаркарот на …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *