ПОЧЕТНА / НАЈНОВИ ВЕСТИ / ВЕСТИ / Левица: Овие локални избори да направат вистински промени

Левица: Овие локални избори да направат вистински промени

На ден пред изборниот молк, прес конференција на носителот на кандидатската листа за советници во Општина Битола од Левица, Ивана Атанасовска, која истакна дека овие локални избори треба да направат вистинска промена и да донесат иднина за Битола. Прес конференцијата ја пренесуваме во целост.

„Како кандидати за советници во Советот на Општина Битола, пред се сакаме да изразиме голема благодарност за поддршката од медиумите, односно присуството на сите наши прес конференции. Ова е последен ден од кампањата за овие локални избори, па посакуваме локалните избори да направат вистински промени и да има иднина за Битола. Да престанеме веќе да бираме помеѓу поголемото и помалото зло и да ја одбереме опцијата која секогаш е на страната на народот и е излезена од народот, а тоа е работничката партија Левица.“ – истакна Атанасовска.

Може да ве интересира

Шпанија до Каталонија: Ќе бараме укинување на автономијата!

Шпанските власти ќе побараат укинување на автономијата на Kаталонија, доколку лидерите на таа покраина не …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *