ПОЧЕТНА / СПОРТ / Куп на РМ: Победа и Пелистер ќе се пресметаат во Битола

Куп на РМ: Победа и Пелистер ќе се пресметаат во Битола

Реваншот од 1/4 финалето во Купот на Македонија меѓу Победа и Пелистер место во Прилеп, утре ќе се игра во Битола. Утрешниот дуел кој е закажан за 13 часот, поради поплавениот терен на стадионот на Могила, ќе се игра под „Тумбе Кафе” во Битола.

Првата пресметка меѓу овие две екипи, која се играше исто така во Битола заврши со триумф на Пелистер од 5:2.

Покрај оваа средба, утре ќе играат: Скопје – Ренова (0-2) и Академија Пандев и Тетекс (0-2).

Може да ве интересира

Голден Стејт најмалку три седмици без Стеф Кари

Стеф Кари ќе паузира најмалку три седмици од кошаркарските терени по повредата што кошаркарот на …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *