ПОЧЕТНА / ХРОНИКА / Известување за гаѓање на СВР Битола

Известување за гаѓање на СВР Битола

Од СВР Битола известуваат дека на 02.10.2017 година (понеделник) во временскиот интервал од 07.00 -16.00 часот на место викано” Билбил камен “- Битола, и во атар на с.Ергела- Новаци, ќе се реализира боево гаѓање со огнено оружје од страна на припадниците на  активниот состав на СВР Битола.  Притоа, се апелира до граѓаните да се воздржат од движење на тие региони во тој период.

Може да ве интересира

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар – Кичево

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *