ПОЧЕТНА / СПОРТ / РАКОМЕТ / ЕХФ со божиќно изненадување за фановите

ЕХФ со божиќно изненадување за фановите

Европската ракометна федерација (ЕХФ) најави големо изненадување во пресрет на празничниот период. Истото се однесува на сите фанови кои сакаат да бидат дел од завршниот турнир во Келн наредната година, кој ќе се одржи на 26 и 27 мај.

Организаторот на настанот одлучи да пушти 400 нови влезници за „фајнал-фор“ турнирот, а продажбата ќе започне на 8 декември. Билетите можат да се набават –https://shop.derticketservice.de/1/velux-ehf-final4/details/?evId=1508434

Минатата година, македонските навивачи имаа незаборавен викенд, кој беше крунисан со европската титула во рацете на ракометарите на Вардар.

Може да ве интересира

Голден Стејт најмалку три седмици без Стеф Кари

Стеф Кари ќе паузира најмалку три седмици од кошаркарските терени по повредата што кошаркарот на …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *