ПОЧЕТНА / ХРОНИКА / Дробилка му отсекла нозе на земјоделец од Вранештица

Дробилка му отсекла нозе на земјоделец од Вранештица

Несреќен случај во кој жител на селото Грешница е тешко повреден бил пријавен вчера попладнето на полициска станица.

Според информациите од полицијата, додека К.А. во селото Вранештица изведувал земјоделски работи на нива со дробилка, му биле отсечени двете нозе од кои едната цела, а другата до половина.
Лицето било пренесено во Медицинскиот центар во Кичево, каде е во контактибина состојба и задржано на лекување.

Може да ве интересира

Тешка сообраќајка на патот Ресен-Стење, возачот во кома

Дваесет и осум годишниот В.К. од селото Царев Двор е тешко повреден и во коматозна …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *