ПОЧЕТНА / СПОРТ / КОШАРКА / Голден Стејт најмалку три седмици без Стеф Кари

Голден Стејт најмалку три седмици без Стеф Кари

Стеф Кари ќе паузира најмалку три седмици од кошаркарските терени по повредата што кошаркарот на Голден Стејт Вориорс ја заработи на дуелот со Њу Орлеанс.

Деталните лекарски прегледи покажаа дека нема скршеница на скочниот зглоб, но истегнувањето на лигаментите воопшто не е наивно и Кари ќе мора целосно да мирува во следниот период пред да биде направен нов преглед на повредениот зглоб.

Стеф Кари сезонава во просек реализира по 26,3 поени, 6,6 асистенции и 5,1 скокови по натпревар.

Може да ве интересира

ЕХФ со божиќно изненадување за фановите

Европската ракометна федерација (ЕХФ) најави големо изненадување во пресрет на празничниот период. Истото се однесува …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *