ПОЧЕТНА / СПОРТ / Баерн Минхен добива нов тренер до крајот на јануари

Баерн Минхен добива нов тренер до крајот на јануари

Спортскиот директор на германскиот гигант Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ за германски „Скај“ отикри дека до крајот на јануари ќе биде познато кој ќе ги предводи Баварците во идната сезона.

Баерн остана без тренер по отказот на Карло Анчелоти, по што Баварците мораа од пензија да го вратат Јуп Хајнкенс, последниот тренер што во Минхен го донесе трофејот во Лигата на шампионите. Според медиумите долга е листата на Баерн со желби за нов кормилар.

Може да ве интересира

Голден Стејт најмалку три седмици без Стеф Кари

Стеф Кари ќе паузира најмалку три седмици од кошаркарските терени по повредата што кошаркарот на …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *