ПОЧЕТНА / ХРОНИКА / Автомобил излетал од патот кај Плетвар

Автомобил излетал од патот кај Плетвар

Кај месноста „Плетвар“ се истумба автомобил, како последица на влажен коловоз.

Засега, нема информации за повредени лица, а пак на самото место е присутна полиција.

Со повеќе информации, МВР ќе излезе во текот на денот.

Може да ве интересира

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар – Кичево

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *